RTG klatki piersiowej i 5-milimetrowe skupisko

Witam, mam pytanie odnosnie rtg klatki piersiowej moja mama ma co roku kontrole u onkologa. Dzisiaj miala robione rtg klatki piersiowej i odrazu wizyte lekarz powiedzial ze onkologicznie wszystko w porzadku ale jest na zdjeciu skupisko 5mm i ze nie wie co to jest. Stad moje pytanie czy moze to byc cos groznego? Bardzo sie zmartwilam

Aleksander Ropielewski

Może ale nie musi być to zmiana niebezpieczna dla zdrowia. nalezy wykonać badanie TK klatki piersiowej w celu wyjaśnienia.