RTG odcinka piersiowego kręgosłupa
RTG odcinka piersiowego kręgosłupa: Kręgi piersiowe nie wykazują zmian w badaniu rtg. Kifoza zachowana. Nie wykazano skrzywienia bocznego kręgosłupa, ale trzony kręgowe pogranicza Th/L i lędźwiowe są zrotowane. Co to oznacza?

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam!
Kręgi są skręcone względem osi długiej kręgosłupa w odcinku lędźwiowym i na pograniczu odcinka piersiowo-lędźwiowego ( co może sprzyjać rozwojowi zmian zwyrodnieniowych na tym odcinku w przyszłości). Pozdrawiam.