Ryzyko ponownego wystąpienia skracania szyjki macicy w ciąży

Witam , pierwsza ciąże miałam zagrożona od 16 tc przez skracająca sie szyjkę i założony szew okrężny w 23 tc . Jakie jest prawdopodobieństwo ze druga ciąża tez bedzie zagrożona ? Sa jakiekolwiek szanse ze jednak bedzie wszystko wporzadku ?

Piotr Pilarski

Na pewno ryzyko jest większe, że sytuacja się powtórzy jednak nie jest to pewne. Istnieje możliwość, że ciąża będzie przebiegała prawidłowo.

Pozdrawiam.