Ryzyko zarażenia grypą od męża

U męża w ubiegłą środę, nagle wystąpiły objawy grypy (wysoka gorączka, ból mięśni itp.) Od razu profilaktycznie piłam raz dziennie Gripex HotActiv Forte lub Aspirin C. Do tej pory (mamy niedzielę) nie wystąpily u mnie żadne objawy choroby. Czy mogę mieć już pewność, że się nie zaraziłam?

Witam.
Okres wylęgania grypy wynosi od 1 do 7 dni.
Przy czym chory zakaża zwykle od 1 dnia przed wystąpieniem objawów do 3-5 dni po pojawieniu się objawów (lub czasem, rzadko, dłużej do czasu ustąpienia objawów/zdecydowanej poprawy).
Proszę sobie policzyć czy minęło już 7 dni od 5go dnia choroby męża.
Jeśli tak i nie ma Pani objawów, to jest Pani prawdopodobnie bezpieczna.

Leki typu Gripex, Aspiryna, witamina C, rutozydy, działają jedynie objawowo!
NIE MAJĄ ONE ŻADNEGO DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNEGO (wbrew temu co podają w reklamach).
To, że Pani nie zachorowała zawdzięcza Pani swojemu układowi odporności oraz przestrzeganiu zasad higieny.

W przypadku kontaktu z osobą chorą na grypę, jako skuteczną profilaktykę zakażenia, można zastosować jedynie leki przeciwwirusowe takie jak: Oseltamivir lub Zanamiwir.