Ryzyko zarażenia wirusem HPV podczas rozmowy

Witam, wczoraj rozmawialam z dziewczyna ktora opowiadala m o tym, ze ma wirsa HPV w zaawansowanym stanie i prawdopodobnie czeka ja operacja, staralam sie zachowac dystans lecz bylo mi bardzo niezrecznie i przez caly wieczor bylo kolo mnie w odleglosci pol metra , czy mogla mnie w jakis sposob zarazic, nie dotykala mnie oprocz calusa na powitanie, pdczas wieczoru czesto mylam rece, czy powinnam zazyc jakies leki, bardzo dziekuje

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie ma możliwości zakażenia wirusem w opisanej sytuacji. Nie musi a nawet nie powinna Pani unikać koleżanki. Zapewne potrzebuje ona teraz wsparcia.