Ryzyko zarażenia wścieklizną poprzez skaleczenie nożem, który służył do oprawiania lisa

Witam Proszę o informację czy można się zarazić wścieklizną poprzez skaleczenie brudnym nożem, którym dobę wcześniej był oprawiany niezbadany lis?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

jeśli lis chorował na wściekliznę ryzyko takie istnieje. Sugeruję Panu zgłoszenie się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.