Schorzenia somatyczne w opinii psychologa

Psycholog stwierdził schorzenia somatyczne. Jak wówczas traktować lekarzy, którzy , sami wysyłają mnie na wszelakie badania? Sama nie czynie nic w tym temacie. TK, MR, biopsje, PAT itp. I za każdym razem znajdują jakąś przyczynę medyczną problemów zdrowotnych?! Czy z związku z opinią psychola mam zignorować lekarzy i nie przyjmować leków? Zignorować również z proponowanej dalszej diagnostyki. Dziękuję za odpowiedź

Witam,
Jak poprzedniczki, uważam, że warto zrobić proponowane badania diagnostyczne.Nie pisze Pani jakie konkretnie schorzenia zostały stwierdzone, dlatego też odniose się do ogółu . Bywa tak, że pewne choroby rozwijają się pod wpływem stresu, depresji, czy też lęku, ale znajduje to swoje odbicie w zdrowiu fizycznym.Dlatego też warto zadbać swoje zdrowie z każdej perspektywy.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak