Seks analny: czy możliwe przeniesienie spermy chusteczką?

Kochałam się z facetem analnie bez zabezpieczenia w dni płodne. Doszedł we mnie, z tym, że robiliśmy to z przerwami. Chwilę leżeliśmy i odpoczywaliśmy beż żadnego mycia, pieszczot w okolicach intymnych itp. Po całym skończeniu, on i ja wytarliśmy się chusteczkami, ponieważ nie było możliwości pójścia pod prysznic. Przez niedopatrzenie chyba przetarłam się chusteczką po błonie i okolicach. Jest możliwość, że sperma wraz z plemnikami mogła się przedostać przez chusteczkę jak przecierałam do drugiego otworu?Albo po prostu w ciągu tych przerw byłaby możliwość, że sperma wraz z plemnikami po prostu nie wyschła i mogła się tam przedostać? Przeważnie leżałam na brzuchu albo bokiem do partnera. Jaka jest możliwość zajścia w ciążę? Mam za ok. tydzień iść do ginekologa na badania, ale nawet jeśli chciałabym, żeby mi przepisał tabletki po (jeszcze nigdy nie brałam) to chyba byłoby za późno? Proszę o pilną odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Trudno mi jednoznacznie ocenić, czy nasienie mogło się dostać do pochwy, najbardziej kompetentną osobą w ocenie tej sytuacji jest Pani. Na podstawie Pani opisu- nie sądzę. Mogę natomiast zaapelować, aby wyrobiła sobie Pani ważny dla higieny intymnej nawyk podcierania zawsze "do tyłu", tak aby nie przenosić mechanicznie bakterii z okolic odbytu w okolice pochwy i cewki moczowej, co grozi zakażeniem dróg moczowych i pochwy.

Na przyjęcie tabletki "po" rzeczywiście byłoby za poźno po tygodniu. Myślę jednak, że zdecydowanie nie ma to sensu.

Pozdrawiam serdecznie!