Seks bez zabezpieczenia a torbiel boczna szyi

Witam, niedawno odbyłam stosunek bez zapezpieczenia. Kilka tygodni później pojawiła się u mnie torbiel boczna szyi, w badaniu krwi poziom eozynofilów miałam nieco poniżej normy ( mój poziom to 0,07 gdzie norma wynosi 0,10-0,50) Chciałam zapytać, czy te wyniki badań jak również pojawienie się torbieli mogą mieć związek z jakąś chorobą wywołaną przez niezabezpieczony stosunek. Dodam jeszcze, że był to mój pierwszy raz. Proszę o odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Raczej nie. Proszę koniecznie udać się do lekarza otolaryngologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie.