Senność i brak pragnienia u 77-latki

co mam robić moja mama jest w wieku 77 lat i mam z nią problem a mianowicie ciągle śpi jest mało rozmowna i mówi że jest bardzo słaba. odżywia się normalnie a nawet je więcej ode mnie tylko bardzo mało piję -mówi, że nie chce jej się pić i nic jej się nie chce robić tylko by spała poradźcie co mam robić

Magdalena Mroczek

Starsi ludzie często nie mają poczucia pragnienia z tego powodu może dojść do odwodnienia. Ważne jest wyrobienie nawyku sięgania po szklankę z wodą nawet gdy nie czują pragnienia. Wypicie kawy i herbaty nie wyrównuje strat płynów.