Senność po posiłku u 19-latka

Witam, od dłuższego czasu po zjedzeniu jakiegoś większego posiłku staję się troszeczkę senny. Robiłem niedawno wszystkie podstawowe badania w tym na cukrzycę i wszystko wyszło ok, dodam że jeśli wyjdę na dwór na świeże powietrze to senność przechodzi. Czym może być to spowodowane? Pozdrawiam.

Za duży posiłek powoduje duży wzrost stężenia glukozy we krwi. Aby zmniejszyć tak dużą ilość glukozy organizm wytwarza sporo insuliny. To z kolei doprowadza w końcu do zbyt dużego spadku stężenia glukozy, a ponieważ mózg czerpie energie z glukozy pojawiają się takie objawy jak zmniejszona koncentracja czy właśnie senność.
Pozdrawiam serdecznie!
mgr Weronika Ornacka, Poradnia Zdrowe Kalorie, Kraków