Senność przy złym trybie odżywiania nastolatki

Witam moja córka ma 15 lat, waży 55 kilo a mierzy 165 cm. Cały czas nazeka, że nie może schudnąć. Do szkoły Nie bierze śniadania (rano nie je) Nie je mięsa.po 18 nie je. Dużo ćwiczy. Jada owoce. O 16 w domu je obiad. Np. Dziś spała do 14, dopiero o 16 zjadła 3 jajka na miękko, później 2 ciastka i tyle była na rolkach i rowerach. Pije dużo wody. Czemu tak jest? Pytam w jej imieniu.

Witam. Przede wszystkim muszę zaznaczyć iż waga córki jest prawidłowa, Prawdopodobnie ma ona jednam, typowe dla dziewczyn w tym wieku kompleksy na punkcie swojego wyglądu zewnętrznego. Dieta którą obecnie stosuje nie wydaje się jednak pełnowartościowa i może paradoksalnie doprowadzić do pogorszenia wyglądu skóry, włosów i paznokci - w skutek niedoboru cennych składników odżywczych. Proszę szczerze porozmawiać z córką i wyjaśnić jej swoje obawy.