Silna i nagła potrzeba wydalenia kału

Od jakiegoś czasu mam problem z wydalaniem. Generalnie, gdy zaczynam odczuwać potrzebę załatwienia się (wydalenia kału), nie mogę tego długo powstrzymać. Jest to takie ciśnienie, że po prostu muszę się załatwić. Często wyjścia z domu kończą się pospiesznym szukaniem toalety. Dodam, że potrzebę załatwienia odczuwam raz na dzień . Za każdym razem oddaje stolec, który jest raczej rzadki. Czy są jakieś leki żeby taką sytuację unormować, osłabić to ciśnienie (parcie)?

Pana objawy mogą wskazywać na czynnościowe zaburzenia pracy jelit. Proponuje udać się do Lekarza POZ który będzie mógł rozpocząć diagnostykę w tym kierunku, i jeśli zajdzie potrzeba, skierować do odpowiedniego specjalisty.