Silne bóle głowy, najbardziej odczuwane w okolicach skroni oraz nudności

Od dłuższego czasu mam silne bóle głowy, najbardziej odczuwany w okolicach skroni, towarzyszy temu także uczucie mdłości. Jakie badanie wykonać?

Przede wszystkim, badanie fizykalne u lekarza POZ, które jest początkiem każdego dobrego szlaku diagnostycznego. Będzie mógł on/ona dzięki niemu ( i dokładnemu zebraniu wywiadu) ocenić w która stronę dalej poprowadzić diagnostykę, albo wręcz stwierdzić przyczynę na miejscu i wdrożyć leczenie.