Silne skutki uboczne po stosowaniu leku Asertin 50 - czy przerwać leczenie?

Witam, dziś jest szósty dzień jak biorę asertin 50. Mam okropne skutki uboczne: lęki, niepokój, kolatanie serca, pieczenie i ucisk w klatce piersiowej, nudności, brak apetytu, osłabiona koncentracja, słabość widzenia. Do lekarza psychiatry mam dopiero iść za tydzień na wizytę. I moje pytanie jest takie czy mam przerwać brać te leki i czy straszne skutki uboczne ustapią?

Witam,
Odradzałbym odstawianie leku na "własną rękę". Asertin należy do grupy inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Tego typu leki dają efekt po ok. 2 tygodniach od rozpoczęcia stosowania. W pierwszej fazie mogą pojawić się tego typu skutki uboczne.
Doradzałbym nie odstawiać leku do czasu wizyty u specjalisty. Być może jeżeli niedogodności nie ustąpią zmieni on dawkę lub pokieruje leczenie inaczej.