Silne wypadanie włosów po stosowaniu leku Euthyrox u 25-latka

Mam stwierdzone Hashi. Odkąd biorę Euthyrox (N75) zauważyłem mocne wypadanie włosów, czy to przy myciu czy dłuższy czas po myciu. Mam natomiast jak na mężczyznę bardzo gęste włosy (znajomi często to podkreślają). Boję się jednak, że tracę ten atut odkąd biorę ten lek. Czy powinienem się martwić? Używam szamponu Head'n'Shoulders, bo tylko takie ostre szampony usuwają mi łupież. Ew. te lecznicze Nizoral itp. Mam też problem z trądzikiem, ale to inna kwestia. Biorę suplementy z C E B6 B12 B1 B2.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane wypadanie włosów może być zarówno wynikiem zapalenia tarczycy jak i działaniem niepożądanym Euthyroxu. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą endokrynologiem.