Silny ból odbytu objawiający się od kilku miesięcy

Dobry wieczór ,od kilku lat co jakiś czas tj co kilka miesięcy czasami 1/2 razy w m-cu odczuwam silny ból odbytu trwa to 20/30 min .Ból jest tak silny ,że ciężko złapać oddech ,śmiało mogę go porównać z bólem porodowym .Nie mam żadnych krwawień ,wymiotów ani zaparć .Ostatnio jednak wyczułam coś w rodzaju guzka ,narośl ?koloru białego .Bardzo proszę o wyjaśnienie co to może być ..?przez co takie ogropne bóle ..?Z góry dziękuję .

Lek. Tomasz Budlewski

Określenie przyczyny bólu na podstawie samego opisu jest bardzo ciężko, wymaga Pani badania lekarskie. Proponuję w pierwszej kolejności zgłosić się do lekarza rodzinnego. Po badania lekarz będzie mógł wdrożyć odpowiednie zalecenia lub skierować na odpowiednie badania lub do odpowiedniego specjalisty.