Silny stres i napięcie podczas rozmowy z ludźmi

Mam 25 lat. Od jakiegoś czasu ciągle towarzyszy mi silny stres. Bardzo mocno stresuję się w pracy, choć ją uwielbiam. Bardzo, bardzo stresują mnie rozmowy z ludźmi, a w szczególności patrzenie w oczy. Kiedyś tego nie miałem, a uwielbiam spotykać się z ludźmi! To napięcie odbiera mi przyjemność z życia, choć nie mam w nich wielu problemów. Tremuje mnie nawet rozmowa z mama czy z siostrą... Ciągle pocą i drżą mi ręce, sztywnieje kark. Już tego nie chcę... CO mi dolega? Jak mogę sobie pomóc?

Dzień dobry!

Konieczny jest osobisty kontakt i dłuższa rozmowa.
Proszę zgłosić się do psychologa np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Pozdrawiam!

Podobne objawy mogą pojawiać się na tle emocjonalnym, stresowym czy związanym z przemęczeniem. Zachęcam do spotkania z psychologiem, z którym przyjrzy się Pan źródłom trudności i odnajdzie sposób na poradzenie sobie z nimi.