Silny świąd pochwy u 76-latki w trakcie kuracji antybiotykowej

Witam, mama ( 76 lat 0 jest w trakcie kuracji antybiotykowej ( zapalenie bakteryjne pecherza ) i zaobserwowała silny świąd pochwy. Czy należy kontynuować kurację i czy można kupić bez recepty jakis skuteczny lek przeciwgrzybiczny. Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana infekcja dróg rodnych najpewniej jest działaniem ubocznym antybiotykoterapii. Pani mama powinna udać się do specjalisty ginekologa, który wdroży właściwe leczenie.