Silny ucisk pod mostkiem i bóle brzucha

witam. Mam pytanie odnośnie moich ataków bólu brzucha które pojawiają się nieoczekiwanie. Atak wygląda tak: silny ucisk żołądka tak jakby zaraz pod mostkiem ciało moje oblewa zimny pot. łykam wtedy dwie tabletki nospy mija ale boję się powrotów

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Objawy mogą być związane z występowaniem kolki wątrobowej. Sugeruję wykonanie badania USG jamy brzusznej. Wynik należy skonsultować z internistą.

Magdalena StusiĹska

Takie objawy mogą mieć różne przyczyny- należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to być coś poważnego.