Sina plama na ręku a stosowanie zastrzyków przeciwbólowych

Witam, Mianowicie od 3 dni pod łokciem wyskoczyła mi sina/fioletowa plama. Jest ona szorstka, jednak nie boli ani nie piecze. Nie uderzyłam się nigdzie. Dodam iż choruję na przepuklinę kręgosłupa i przyjmuję zastrzyki przeciwbólowe (Ketonal). Czym to jest spowodowane? Plamka się powiększa. Dziękuję za odpowiedź!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Są to wylewy krwawe związane z podawaniem leku/ ciągłymi wkłuciami w tę samą okolice ciała. Proponuję aby podczas kolejnego zastrzyku zmienić miejsce wkłucia.