Sińce wzdłuż wykonywanych wlewów dożylnych

jestem po zabiegu zespolenia jelita grubego z jelitem cienkim z powodu guza wstępnicy w trakcie chemioterapii Od kilu dni wystąpiły duże sińce wzdłuż wykonywanych wlewów dożylnych, poziom płytek 500 hemoglobina 10,7 czy stosuje się jakieś preparaty obniżające płytki i jakie?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany poziom płytek nie wymaga farmakologicznego obniżenia. Poziom hemoglobiny także nie wymaga transfuzji.Obecność zmian wzdłuż naczyń może być wynikiem zapalenia naczyń żylnych.