Skąd uczucie otumanienia?

W ułamku sekundy czułem się normalnie po chwili otumanienie i tak parę razy i zostało że jestem otumaniony nie chce mi się nic miałem wypadek samochodowy nie mogłem dźwigać głowy miałem też przed wypadkiem bule kręgosłupa takie na sekundę ale bardzo bolesne jak by ktoś mnie chwycił za kręgosłup pomóżcie jakie badania zrobić czy co czym to jest spowodowane. Chcę znów mieć siły i być pełni zycia

Witam,

wskazana jest konsultacja neurologiczna i szczegółowe badania w obszarze neuropsychologii.

Pozdrawiam serdecznie

Na początek zachęcam do podjęcia konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu. Będzie miał możliwość wstępnej diagnostyki i wystawienia skierowania do odpowiedniego specjalisty (neurolog, ortopeda, psychiatra itp) i/lub na odpowiednie badania. Podobne zaburzenia mogą mieć bardzo różne źródła i podłoża, dlatego warto działać, szczególnie jeśli początek wiąże Pan z wypadkiem samochodowym, w którym mogło dojść do urazu głowy.

Witam Pana serdecznie.
Na początku należy się zgłosić do swojego lekarza rodzinnego. Być może zna on Pana historię, dysponuje wynikami badań, które miał Pan wykonane po wypadku samochodowym. Jeżeli nie, po przeprowadzeniu wywiadu z Panem, lekarz zaproponuje konsultację specjalistyczną: z dużym prawodopodobieństwem u neurologa, być może u ortopedy. Należy się wówczas udać do tych specjalistów i zrobić pełną diagnostykę, a później podjąć leczenie.
Jeżeli jednak diagnoza lekarska nie będzie wskazywała na podłoże fizjologiczne Pańskich dolegliwości (wyniki badań lekarskich będą w normie), radziłabym konsultację u doświadczonego psychoterapeuty, gdyż opisywane dolegliwości mogą mieć również podłoże emocjonalne.
Istotne jest jednak, by w pierwszej kolejności zrobił Pan pełną diagnostykę u lekarza.

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl