Skłonności do alkoholu u znajomego

Jakiś czas znam mężczyznę, podejrzewam, że ma skłonności do alkoholu, przedstawia się jako człowiek nieśmiały, ulubiona forma spędzania czasu piwo, telewizor,knajpa. piwo musi być do posiłku a nawet dwa, ma problem w przyjmowaniem drobnych uwag na jego temat i to takich wynikających w normalnej rozmowie, choć trudno uznać za rozmowę fakt, że maksymalnie odpowiada dwoma zdaniami na jakiś temat. Dieta : dużo mięsa, bardzo dużo soli,dużo cukru, brak warzyw, palenie papierosów. Czy to alkoholizm

Żeby można było mówić o nałogu musi wystąpić kilka podstawowych objawów: tolerancja alkoholu i wynikająca z niej tendencja do przyjmowania coraz większych dawek alkoholu, nieumiejętność powstrzymania się od picia, zaprzeczanie problemowi, niewywiązywanie się z obowiązków (w pracy, w domu) itd. Dlatego też po Pani krótkim opisie niestety nie można stwierdzić czy jest to alkoholizm czy też nie. Proponuję obserwować znajomego, bądź odbyć z nim rozmowę na temat dokonanych przez Panią dotychczasowych obserwacji i wniosków. Pozdrawiam.

Podobne zachowania świadczą przede wszystkim o tym, że alkohol i używki są ważne dla tego człowieka. Przyczyny jednak takiego stanu rzeczy może być różne ( w tym np zaburzenia osobowościowe). Czy jest to na tyle bliska Pani osoba, ze wpływa to jakoś na Pani życie?