Skoki ciśnienia, ból w klatce piersiowej i wzrost TSH pomimo leczenia

Witam, jestem po częściowej resekcji tarczycy która odbyła się 02 12 2013 rz powodu woli guzkowych , został mi kawałek zdrowego płata , po operacji wynik tsh wynosił 0,32 , dnia 11 12 badanie tsh już 6, 71a ft4 1,16 od 13 12 zażywam Euthyrox 50 mg . 02 01 2014 wynik tsh 11 eutthyrox na 75 , i tu moje pytanie dlaczego mimo zażywanego leku tsh rośnie ? Oraz drugie pytanie od 20 12 mam skoki ciśnienia kilka razy , bolesność w klatce i okolicach mostka codziennie, ekg w normie co o tym myśleć?

- Po okresie około 1 miesiąca wyczerpują się stare zapasy hormonalne, spada znacznie poziom starych hormonów, a dostarczone przez substytuty są w z byt niskich dawkach. Trzeba zwiększyć do odpowiedniego poziomu dawki hormonu, a powoli TSH unormuje się (w zależności od wagi ciała z reguły dzienne zapotrzebowanie to około 75-100 ug).
od 20.12 mam skoki ciśnienia kilka razy , bolesność w klatce i okolicach mostka codziennie, ekg w normie co o tym myśleć?
- W tej sprawie trzeba skonsultować się bezpośrednio z kardiologiem i zapewne będzie konieczne pogłębienie diagnostyki. Samo EKG w takich sytuacjach może być niewytaczające, Może konieczne okaże się wykonanie dodatkowo Holtera EKG lub ciśnieniowego, może EKG wysiłkowego. O wszystkim zadecyduje lekarz kardiolog po bezpośrednim badaniu.