Skoki ciśnienia i nocny tryb pracy

dzien dobry,mam 37 lat i problem z cisnieniem dzis u lekarza zmierzono mi 160/80,zrobiono mi tez badanie krwi i EKG. do poniedzialku nie mialem z cisnieniem zadnego problemu przewaznie bylo w granicy 135/80 tylko puls zawsze mialem wysoki ok 90-100 caly tydzien mierzylem sobie w domu cisnienie i rono mialem to pierwsze wysokie ok 150 drugie w normie a wieczorami wszystko w miare wracalo do normy nadmieniam ze pracuje od 2 w nocy do 8 rano. bardzo sie stresuje bo nie wiem czy to moze byc powazne

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, nadciśnienie wymaga rozpoczęcia leczenia, dlatego wskazany jest kontakt z lekarzem (warto również zapisywać pomiary ciśnienia). Odnośnie wysokiego ciśnienia w godzinach porannych (czyli w tym wypadku po pracy) wykluczyć należy wpływ kofeiny (kawa, napoje energetyczne) na wzrost ciśnienia.