Skoki ciśnienie pomimo stosowania leków

Mam 76lat od 30 lat lecze nadcisnienie ,ostatno miałem wielkie skoki 230/130 to znow 90/60 zazywam rano Polprii 10mg Nitrendypina 20mg Acard75mg Wieczor Nitrendypina 20mg a cisnienie skacze 180/105 115/90 Tomograf ,holter ,Doppler EKG nic nie wykazały Z poważaniem Jan

Lek. Marta Gryszkiewicz

W przewlekłym leczeniu nadciśnienia po pewnym czasie organizm może przyzwyczaić się do stosowanych dawek i typów leków. Pan jest na to dowodem. Skoki ciśnienia są niebezpieczne, dlatego też leczenie wymaga modyfikacji - początkowo w warunkach ambulatoryjnych, jeśli jednak nie przyniosą oczekiwanego rezultatu, w warunkach szpitalnych w oddziale wewnętrznym (internistycznym).

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do swojego lekarza. Prawdopodobnie konieczna jest modyfikacja dotychczasowej terapii.