Skoki pulsu a przyjmowanie leków

Witam, dwa miesiące temu miałem duży skok pulsu 120 przy żadnym wysiłku trwał długo nie mogłem go obniżyć, udałem się na dyżur do przychodni lekarz wykonał ekg i zapisał mi tabletki oxycardil 120 po powrocie do domu troche spadł mi puls do 100. Minęło 2 miesiace od brania regularnie oxycardil120 i zaniepokoił mnie niski puls jak kładę się spać jest w granicy 50- 57. jak dzisiaj się obudziłem miałem 47 i cisnienie 110/60 czy mam odstawić proszki? czy zmniejszyć dawke?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, nie zaleca się samodzielnej modyfikacji dawki. Lek spróbować można odstawić, jednak wskazany jest przede wszystkim kontakt z lekarzem / kardiologiem /.