Skolioza prawostronna ze zniesieniem lordozy i naczyniak trzonu kręgu

Witam chcialam zapytać o wyniki rtg mojej mamy lat 43 w opisie skolioza prawostronna ze zniesieniem lordozy. Zwężona ostatnia przestrzeń miedzykregowa.Odczyny wytworcze na krawedziach trzonow i naczyniak trzonu kręgu Th 12 .Proszę o odpowiedź , wiem ze mama ma silne bole kregoslupa i nóg i bierze duże ilosci lekow przeciw bólowych.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisane na zdjęciu zmiany świadczą o skrzywieniu kręgosłupa i obecności zmian zwyrodnieniowych. Wskazany jest w tej sytuacji kontakt z ortopedą i rozważenie poza leczeniem przeciwbólowym również rehabilitacji. Na podstawie badania lekarskiego wykluczyć należy również, czy opisany w badaniu naczyniak (zmiana łagodna) może przyczyniać się do nasilenia dolegliwości bólowych - w tej sytuacji konieczne może się okazać leczenie operacyjne.