Skrócenie cyklu stosowania tabletek antykoncepcyjnych Sylvie 20

witam. Biore tabletki Sylvie 20 od 3 lat. Dzis powinnam zaczac nowe opakowanie. Czy jesli po 14 tabletce przestane je zazywac, to dostane okres w ciagu 7 dni jak w normalnym przypadku po 21 tabletce? Nie ukrywam,ze jest to troche zamierzone, gdyz pod koniec miesiaca wyjezdzam i chcialam przesunac okres

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli chce Pani przesunąć miesiączkę proszę nie odstawiać tabletek po przyjęciu 14 - takie postępowanie może zaburzyć ich skuteczność. Sugeruję raczej przyjąć drugie opakowanie po kolei.