Skurcze i bóle w dole brzucha w 36 tygodniu ciąży

Jestem w 36 tygodniu ciazy łapią mnie skurcze takie kłucie w dole nawet w nocy budza mnie ze snu i z bólu nie moge wytrzymac trwa to kilka minut a ostatnio 3 dni temu jak sie zdenerwowalam to tak mnie skurcz bolący klucie zlapal to nie moglam wstacz bólu ledwo szlam nie mogłam wytrzymac i tak co chwile mnie lapal przez pare minut i brzuch mi sie napinal pózniej to ustalo jak sie troche uspokoiłam?a wczoraj przy robienie porzadków skurcz w nodze czy to juz zbliza sie poród musze uważać??

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Tak, opisywane skurcze są najprawdopodobniej skurczami przepowiadającymi, które poprzedzają o kilka tygodni rozpoczęcie się porodu.