Skurcze łydek a poziom cholesterolu

witam, ostatnio odczuwam silne bole miesni lydek- skurcze. Co moze byc przyczyna? Czy wyniki badan: Cholesterol calkowity- 193, HDL-46, LDL-130 oraz podwyzszony potas 5,53 maja znaczenie? Ewentualnie jak obnizyc poziom cholesterolu oraz potasu? za odp dziekuje.

Aleksander Ropielewski

Opisane odchylenia wynikó badań nie sa powodem skurczów łydek. Aby obniżyć poziom cholesterolu konieczne jest stosowanie diety śródziemnomorskiej i być może wprowadzenie leczenia farmakologicznego. Odnośnie poziomu potasu należy ograniczyć podaż potasu w diecie, a przy braku poprawy zgłosić się do lekarza, ponieważ hiperkaliemia wymaga leczenia (np stosowanie leków moczopędnych).