Skurcze w trakcie intensywnych treningów

Zaczęłam niedawno intensywnie ćwiczyć. Treningi są męczące, ale niepokoi mnie jedna sprawa. Otóż w trakcie treningu często łapią mnie skurcze i są one dosyć bolesne. Poza tym mam często jakieś zawroty głowy, w pracy pocę się więcej niż zwykle. Co to może oznaczać?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, skurcze mogą być spowodowane niedoborami elektrolitów, zwłaszcza magnezu. Wskazane jest w tej sytuacji spożywanie płynów izotonicznych lub suplementacja magnezu. Zawroty głowy i zlewne poty wymagają jednak kontaktu z lekarzem i wykonania podstawowych badań, w tym EKG, pomiaru ciśnienia, wykluczenia chorób tarczycy.