Skuteczność tabletek antykoncepcyjnych a uczucie zatrzymania w gardle

Bardzo proszę o paradę, gdyż zaczynam się martwić. Od jakiegoś tygodnia po połknięciu tabletki anty. mam wrażenie, że zatrzymuje się ona w przełyku. Przegryzam chlebem, popijam wodą, ale uczucie pozostaje. Czy to możliwe, aby tak mała tabletka tkwiła w przełyku przez cały dzień? Piszę, ponieważ niepokoję się o skuteczność tabletek, które mogłby zalegać w przełyku. Krwawienie z odstawienia nie pojawiło się, więc chyba wchłaniają się prawidłowo...

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się do ginekologa, być może warto byłoby zmodyfikować antykoncepcję.