Skutki długotrwałego stosowania Stinloxu

Jakie sa skutki uboczne dlugotwalego zazywania stinloxu? Czy powaznie zagrazaja zdrowiu czy zyciu? Nikt nie odpowiedzial mi na to pytanie. Czy uzaleznienie samo w sobie jest niebezpieczne?? Jak tak to dlaczego? Mam znajomych, ktorym lekarze zapisuja stilnox latami. Czy jezeli przez 9 miesiecy nie zwiekszylam dawki leku /1 tab/dobe/, jest to niebezpieczne dla zdrowia??? Czuje sie dobrze, normalnie funkcjonuje i pracuje. Wspaniale odpoczywam w nocy, rano sie czuje bardzo dobrze, Dziekuje za rade

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam Szanowna Pani, wśród działań ubocznych wymienia się :
• omamy, pobudzenie, koszmary senne
senność, ból głowy, zawroty głowy, nasilenie bezsenności, niepamięć
uczucie odrętwienia, podwójne widzenie
biegunka, nudności, wymioty
• reakcje skórne
• zmęczenie
ból brzucha
rozdrażnienie
• osłabienie mięśni, zaburzenia koordynacji, niepokój, pobudzenie, rozdrażnienie, agresywność, urojenia, wściekłość, koszmary senne, omamy