Słaba muskulatura a stan nerek

Witam. Mam 34 lata i bardzo słabą muskulaturę. Zacząłem chodzić na siłownię jednak chciałem pomóc stosując odżywki białkowe i kreatyny. Zanim jednak do tego dojdzie zrobiłem badania krwi i moczu. Kreatynina jest na poziomie 0,58 natomiast eGFR (ICD-9: M37) >90 ml/min/1,73m2. Ponadto nie spożywam czerwonego mięsa. Czy moje nerki są w dobrej kondycji i co ogólnie Pani/Pan myślą o takiej suplementacji. Jest to bezpieczne dla mojego zdrowia?

Aleksander Ropielewski

Z badań wynika, żę ma Pan zdrowe nerki (przydałoby się również badanie ogólne moczu). Odradzam stosowanie suplementów w przypadku amatorskiego uprawiania sportu (nie ma takiej potrzeby), jednak stosowanie sprawdzonych preparatów uznanych producentów zgodnie z zaleceniami producenta nie jest niebezpieczne.