Słońce a przebarwienia pozapalne

Jak już Pani stwierdziła, mam przebarwienia pozapalne. Byłam dzisiaj u dermatologa. Jestem w trakcie leczenia jeszcze zmian zapalnych antybiotykiem i żelem. Teraz leczenie, które stosuję, nie jest na przebarwienia. Dermatolog powiedział, że zajmiemy się po wyleczeniu. Moje pytania: 1. Chciałabym być ciemniejsza, mam jasną karnację. Mogłabym opalać od czasu do czasu te przebarwienia? 2. Czy chodzenie bez makijażu zmniejsza ilość trądziku?

KOBIETA ponad rok temu

Odpowiadając na Pani pytania:

1. Jeśli Pani będzie się opalać - nawet na krótko na słońcu czy w solarium - to utrwali Pani przebarwienia. Polecam zastosowanie samoopalacza do skóry, ewentualnie skorzystanie z metod opalania natryskowego w gabinetach kosmetycznych.

2. Jeśli stosuje Pani dobrej jakości kosmetyki - specjalnie dobrane podkłady do Pani cery (delikatne, a nie kryjące super-maski), korektory antybakteryjne i zmywa Pani makijaż po przyjściu ze szkoły/pracy, to w moim odczuciu nie powinny doprowadzać do zaostrzenia trądziku.

Na przebarwienia można zastosować peelingi medyczne.
Opalać się czy nie? Moim zdaniem najpierw należy wyleczyć skórę,a po całej kuracji zalecam używać kremy z filtrem UVA i UVB SPF50.
Makijaż jak najbardziej można stosować, należy jednak pamiętać aby dobierać produkty o bardzo lekkiej konsystencji.