Śmierć w skutek raka płuc z przerzutami

Witam Moja mama przy raku płuc z przerzutami, po leczeniu radioterapia i chemioterapia w stanie dobrym trafila na odzdzial paliatywny w celu podania kroplówek na wzmocnienie...( nie mogła spac) Po tomografie wyszedl obrzek mózgu, podano kroplówki aby go zniwelowac. Po 3 dniach mamie przy bardzo niskim cisnieniu podano czopek. Z toalety juz ja wyniesiono z sina twarzą, szyją i uchem oraz zakrwionym okiem. Po 2 dniach zmarła w wyniku niewydolności oddechowej. Czy aby wszystko zrobiono dobrze?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Stan chorego w przypadku nowotworu złośliwego z odległymi przerzutami może pogorszyć się bardzo szybko. Proszę pamiętać, że leczenie paliatywne ma na celu poprawić jakość życia chorego, ale nie usuwa przyczyny choroby. Współczesna medycyna nie potrafi wyleczyć z nowotworu złośliwego płuc z odległymi przerzutami.
Nie mogę powiedzieć czy postępowanie w szpitalu było słuszne, ponieważ nie podaje Pan/Pani jakie leki zostały zastosowane, ale wydaje się, że nic więcej w tej sytuacji nie można było zrobić.