Spłycenie lordozy lędźwiowej w wyniku tomografii komputerowej
Witam Z opisu Tomografi komputerowej jest spłycenie lordozy lędżwiowej Na poziomach L4-L5 i L5-S1 szerokopodstawne wypukliny krążków m/k do ok.3-4 mm modelują worek oponowy .Poziome ustawienie kości krzyżowej.Kanał kręgowy i otwory m/k bez cech stenozy.Dyskopatia L4-L5 i L5 -S1.Drętwieje mi lewa ręka i noga nie mogę za bardzo siedziec i położyć na łóżku.

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie. Zmiany tego typu związane są z chorobą zwyrodnieniową a także przeciążeniową kręgosłupa. Mogą one powodować dolegliwości bólowe oraz parestezje. Pojawia się najczęściej ból o charakterze ćmiącym choć nie można wykluczyć także dolegliwości stałych, znacznie utrudniających codzienne funkcjonowanie. W tej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga bądź ortopedy aby wdrożyć odpowiednie dalsze postępowanie. Nie wykluczone iż konieczna jest operacja. W pierwszej kolejności jednak poleca się fizykoterapię mającą na celu wzmocnienie mięśni przykręgosłupowych.