Sposoby leczenia obrzęku maziówki stawu skokowego

Prosze o inf jak mozna wyleczyc obrzek maziowki stawu skokowego obrzeg szer 8 mm .Prosze o inf poniewaz nie moge wyleczyc tego bolu stop, który trwa juz rok. Mam 23 lata i bardzo mi dokucza ten bol . Nie wiem gdzuie juz mam sie udac z tym bolem .Prosze o pomoc Pozdrawiam Aleksandra

Witam,
Leczenie przewlekłego stanu zapalnego stawu objawiającego sie przerostem błony maziowej leczymy lekami przeciwzapalnymi, rehabilitacja, zastrzykami podawanymi dostawowo, a jesli powyższe metody nie dają poprawy należy zdecydować sie na artroskopie stawu.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu