Środki ostrożności przy ostrym zapaleniu oskrzeli

Witam, jestem nad polskim morzem, stwierdzono u mnie ostre zapalenie oskrzeli. Dostałam antybiotyk (duomox 7 dni) i zalecenie spędzenia trzech dni w domu. Jestem na urlopie i żal mi tego czasu, ale leżę. Czy potem mogę wychodzic na plażę? Nie zamierzam się kąpac w Bałtyku, ale jakie inne środki ostrożności zachowac? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli objawy ustąpiły to proszę kierować się zaleceniami lekarza badającego. Co do środków ostrożności to na pewno w chłodniejsze deszczowe dni zwrócić uwagę na ubiór oraz nie spożywać zimnych produktów. Jeżeli dolegliwości nie ustąpiły proszę ponownie udać się do lekarza.