Stan pacjenta po transfuzji krwi

Dzien dobry Chcialbym sie zapytac czy pacjent po transfuzji krwi jest przytomny, i czy od razu moze wykonywac takie czynosci jak np.pisanie sms, czy tez dzwonienie, i czy jest w spiacce farmakologicznej, czy raczej przytomny. Dziekuje z gory za odpowiedz. Z powazaniem Lech S.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Niestety nie można odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, gdyż transfuzję krwi wykonuje się w różnych przypadkach. Zwykle pacjenci, którzy potrzebują toczenia krwi są osłabieni lub też nawet jak Pan ujął są w śpiączce. Nie jest to jednak reguła. Jak najbardziej jest możliwe, że osoba u której toczono krew będzie na tyle przytomna aby skontaktować się telefonicznie lub SMSowo.