Stan po całkowitym usunięciu tarczycy i starania o ciążę

Witam jestem po całkowity usunieciu tarczycy. Od roku staramy sie z mężem o dziecko. Wcześnie moje cykle byly nieregularne. Teraz biorę ovarin i od kilku miesięcy jest dobrze. Tsh w normie 2.01. Biorę euthyrix 200 oraz leki na nadciśnienie. Zastanawiam się tylko dlaczego nie mogę zajść w ciążę ? Jestem pod kontrola ginekologa oraz endokrynologa. Ginekolog jednak Malo wie o takich sprawach to ja wiem więcej. Czy ktos moze mi powiedziec gdzie mogłabym sie zgłosić o poradę? Lub cokolwiek mi poradzi

Dzień dobry,

Warto wybrać się na konsultację do kolejnego lekarza, który może trochę inaczej spojrzy na Pani problem. Ważne jest dokładne zebranie wywiadu , zbadanie Pani i zlecenie niezbędnych dodatkowych badań. Porada internetowa w Pani przypadku niestety nie zastąpi wizyty w gabinecie. Jeśli jest Pani otyła warto również sprawdzić insulinooporność takankową, z pewnością konieczne będzie oznaczenie części tropowych hormonów przysadki i żeńskich hormonów płciowych. Sugerowałbym również wykonanie usg ginekologicznego i badanie nasienia partnera- obecnie obserwuje się coraz więcej nieprawidłowości w nasieniu mężczyzn. Część z tych zaburzeń na szczęście można skorygować. Najlepiej jednak jak wybierze się Pani do endokrynologa, który po dokładnym badaniu i zebraniu wywiadu lekarskiego zaleci dalszą diagnostykę.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz