Stan po operacji rozszczepu podniebienia a grupa inwalidzka

Mam pytanie dotyczące możliwości starania się o grupę inwalidzką... Mąż urodził się z rozszczepem podniebienia, warg, przegrody nosowej. Jest po kilku operacjach min.: zamknięciu podniebienia, regulacji przegrody nosowej(nie do końca udanej-w dalszym ciągu otwór nie jest domknięty), wyrównaniu nierówności warg(wstawianie płata). Czy w/w schorzenie stanowi jakąkolwiek podstawę do ubiegania się grupę inw.lub rentę. Dodam, ze wygląd męża spotyka się z negatywnym podejściem pracodawców.Proszę o odp.

W/w wada nie stanowi przeciwwskazań do wykonywania pracy i stąd nie ma podstaw prawnych do starania się o grupę inwalidzką czy rentę chorobową.