Stan przedzawałowy czy nerwica?

Dzień dobry. Mam na imię Daniel, mam 32 lata. Od około 3 miesięcy nie opuszcza mnie ból, pieczenie w lewej stronie klatki piersiowej. Nie jest on ciągły, nasila się jednak, gdy przychodzę do domu z pracy. Ból zaczął się parę miesięcy po tym, jak zacząłem pracować w nocy. Mój sen jest nieregularny i niestety krótki. Wiem, że powinienem spać dłużej, ale niestety nie zawsze mogę spać ok. 6 godz. Poza tym nie palę, prawie nie piję i regularnie gram w piłkę w sobotę i niedzielę, gdzie daję z siebie wszystko. Ból znacznie słabnie lub całkowicie znika w sobotę i niedzielę. To 2 dni, w które nie pracuję. Ból znacznie się nasila, gdy wracam do pracy. Czy powinienem udać się do lekarza, czy potraktować to jako nerwicę? Proszę o poradę.

Witam!

Doradzam wizytę u lekarza, który będzie miał możliwość uzyskania większej ilości informacji na temat ogólnego stanu zdrowia oraz zbadania Pana. Na miejscu powinna być również możliwość wykonania badania EKG.

Zamieszczone w pytaniu informacje raczej nie wskazują na chorobę serca, m.in. dlatego, że dolegliwości nie nasilają się podczas wysiłku. Zastanawia się Pan, czy może wywoływać je stres związany z pracą - oczywiście, jest to prawdopodobne. Zanim jednak stwierdzi się psychogenną przyczynę objawów, należy wykluczyć patologie organiczne.