Stany zapalny odbytu u 27-latka

witam,mam 27 lat,od ponad roku mam przykre dolegliwości odbytu,ból pieczenie,swędzenie,krew żywo czerwona na papierze,dolegliwości szczególnie nasilają się po wypróżnieniach.ostatnio zauważyłam też,że poza odbytem mam coś w stylu podłużnego falowanego guzka który także boli,piecze bardzo mocno i nie chowa się wew.co to może być?czy to hemoroidy?rok temu miałam kolonoskopie (z powodu naprzemiennych zaparć i biegunek),która nic groźnego nie wykazała jedynie stan zapalny odbytu.czujęDuży dyskomfort

Podane przez Pana dolegliwości sugerują hemoroidy (opisany guzek to prawdopodobnie żylak odbytu, ale oczywiście bez zbadania Pani nie można tego stwierdzić na pewno). Proszę skonsultować się z chirurgiem, który wdroży odpowiednie postępowanie. W celu ograniczenia dolegliwości do czasu wizyty u lekarza może Pani stosować czopki dostępne w aptece bez recepty.