Starania o wstąpienie do służb mundurowych a badania diagnostyczne
Witam. Mam spory problem. Otóż ubiegam się o przyjęcie do służb mundurowych. Niestety przy badaniu krwi okazało się, że poziom bilirubiny wyniósł 1.9, po wizycie u lekarza i stosowaniu leku Proursan 250 oraz Essentiale MAX przez 4 dni poziom wzrósł do 3.6. Badanie usg jamy brzusznej nie stwierdziło żadnych nieprawidłowości. Dodam, że przed badaniem krwi przyjmowałem przez 16 dni antybiotyk TETRALYSAN 300. Od zakończenia przyjmowania antyb. do badania krwi upłynęło 12 dni. Proszę o pomoc.

MĘŻCZYZNA, 24 LAT ponad rok temu
Badania krwi - potas
Potas jest głównym elektrolitem wnętrza komórkowego w ludzkim organizmie. Jego największe stężenie znajduje się w mięśniach szkieletowych i jest niezbędnym składnikiem do utrzymywania stałych warunków wewnątrz organizmu.
Witam.
Tetralysal, bo chyba o niego chodzi, może powodować żółtaczkę/podwyższony poziom bilirubiny.
Na Pana miejscu odstawiłbym wszystkie możliwe leki i preparaty w tym te "działające osłonowo na wątrobę", preparaty witaminowe, suplementy diety itp.
Konieczna jest też całkowita abstynencja.
Następnie powtórzyłbym badanie.
Nie wiem ile ma Pan czasu i do kiedy musi Pan przedstawić wyniki badań, ale najlepiej było powtórzyć badanie po 4 tygodniach.
Mam nadzieję, że Pana lekarz bierze pod uwagę inne możliwe przyczyny wzrostu bilirubiny i zlecenie prób wątrobowych, badań wirusologicznych itd.