Stłuczenie mięśni podudzia i złamanie 1/3 kości strzałkowej

11 kwietnia na meczu zostałem kopnięty w podudzie. Próbowałem rozbiegać, nic z tego. Na drugi dzień pojechałem do szpitala. Tu lekarz ogólny stwierdził ze zdjęcia RTG iż mam stłuczenie mięśni podudzia oraz złamanie 1/3 dalszej trzonu kości strzałkowej. I mam więc pytanie czy jest możliwość, że lekarz ogólny może się mylić. Nie mam nogi w gipsie, po za tym na meczu po urazie wstałem i przez 2-3 min próbowałem rozbiegać. Mam nadzieję że jest to tylko mocne stłuczenie gdyż boli mnie tylko mięsień.

Szanowany Panie, każdy lekarz może sie pomylić. Jeżeli jednak w obrazie rtg rozpoznano złamanie to raczej traktowałbym to jako pewnik. Złamanie trzonu kości strzałkowej rzeczywiście nie wymaga unieruchomienia. Jednocześnie w trakcie leczenia obowiązuje zakaz - w Pana wypadku - gry w piłkę. W przypadku watpliwości prosze udac się na konsultacje do ortopedy (z kliszą RTG lub zapisme CD zdjęcia) celem szczegółowego ustalenia dalszego postepowania po zbadaniu Pana ( kompresjoterapia podudzia ? zastosowanie leków p-zakrzepowych? inna farmakoterapia?) Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do pełnej formy ( wstępnie około 6 tygodni)