Stosowanie Amotaksu w ciąży

Witam, mam pozytywny wynik badania GBS w ciąży. Wykonałam je w 36 tygodniu. Mój lekarz prowadzący zalecił mi antybiotykoterapię jeszcze w czasie trwania ciąży. Zapisał mi Amotaks. Mam wątpliwości czy stosować leczenie czy wystarczy tylko zastrzyk w szpitalu przed porodem. Ciąża przebiega prawidłowo. Jestem teraz w 37 tygodniu. Czy warto brać te antybiotyki podczas ciąży? Czy to dodatkowo pomoże ?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Jeżeli nie byłoby takiej konieczności to pewnie nie zalecałby antybiotyku.