Stosowanie Azitroleku u 3-latki

Witam. Moja trzyletnia corka czesto choruje. Teraz ze wzgledu na kaszel bierze 3 dni antybiotyk azitrolek. Od wczoraj prawie nie oddaje moczu. Prawie nic nie je od ok tygodnia. Od dwóch dni ma zaparcie. Czy mogę jej podać furalgin zęby zaczeła siusiac. Ponadto walczymy z grzybica pochwy. Od ginekologa dziecięcego ma przepisana maść macmiror drugie opak. Co jej pisać doustnie zęby grzybica nie nawracala. Dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Grzybica wynika najpewniej z zachwiania flory bakteryjnej w wyniku antybiotykoterapii. Aby zwiększyć diurezę proszę namawiać córkę aby przyjmowała więcej płynów, a gdy nie nastąpi poprawa skonsultować się z lekarzem ponieważ może to świadczyć o niewydolności nerek. Furagin nie jest lekiem działającym moczopędnie. W leczeniu przewlekłej drożdżycy pochwy można stosować np ketokonazol lub w ostrej kandydozie flukonazol.